Sa oled siin

EL liikmesriikide nooremekspertide väljaõppeprogramm Euroopa Liidu delegatsioonides 2017-2019

Junior Professional in Delegation (JPD)

2017. aastal jätkub 1984. aastal volinik L. Natale poolt algatatud Euroopa Liidu väljaõppe programm EL delegatsioonides stažeerida soovivatele liikmesriikide nooremekspertidele (Junior Professional in Delegation - JPD).

Programmi eesmärgiks on pakkuda EL liikmesriikide kodanikele võimalust töötada Euroopa Liidu delegatsioonides. Igale liikmesriigile on programmis eraldatud kaks kohta, millest ühte finantseerib Euroopa välisteenistus (EEAS) ja teist Euroopa Komisjon. 2017-2019 toimuva programmi raames on Eestil võimalik ühele kohale esitada kuni 4 kandidaati, lõpliku otsuse langetavad Euroopa välisteenistus ja Euroopa Komisjon. Programm kestab 9 kuud koos pikendamisvõimalusega veel 9 kuuks.

 

Nõuded programmis osaleda soovijatele:

  • Eesti kodakondsus
  • Magistrikraadiga võrdsustatud kõrgharidus EL delegatsioonide tööd puudutavates valdkondades nagu diplomaatia, poliitika analüüs, EL välissuhted ja nendega seotud poliitikad, EL välis- ja julgeolekupoliitika (CFSP),  julgeoleku- ja kaitsepoliitika (CSDP), arengukoostöö, majandusküsimused, kaubandus, suhted meediaga, kommunikatsioon, justiitsküsimused, õigusriik, institutsionaalsed küsimused, avalik haldus, keskkond, energeetika, põllumajandus, kalandus, maaelu areng, taristud jne.
  • Väga hea inglise ja/või prantsuse keele oskus, eeliseks on mõne EL delegatsiooni asukohariigi keele oskus
  • Eelis on kandidaatidel, kel on maksimaalselt 4 aastat erialast töökogemust (millest maksimum 1 aasta EEASi, Euroopa Komisjoni või mõne muu EL institutsiooni juures)
  • Täidetud ajateenistuskohustus (kel kohustuslik)

Kandideerijatelt eeldatakse sügavat huvi ja kõrget motivatsiooni töötada Euroopa Liidu heaks, kasuks tuleb varasem erialane töökogemus ja vabatahtlik tegevus huvipakkuvas töövaldkonnas.

 

Euroopa välisteenistus pakub kohti EL delegatsioonides poliitika-, pressi ja info valdkondades (üksikasjalikuma loetelu väljaõppe- ja töövaldkondadest (PDF)). Euroopa Komisjon pakub kohti arenguabi, kaubanduse ja majanduse valdkondades (üksikasjalikuma loetelu väljaõppe- ja töövaldkondadest (PDF)).

Osaleda soovijatel tuleb täita nõutavas vormis avaldus (DOCX) ning esitada see hiljemalt 31.01.2017 välisministeeriumi personaliosakonna personaliarenduse ja rahvusvahelise personalipoliitika büroole elektrooniliselt aadressil: kandidaadid@mfa.ee. Kandideerimisavalduses peab märkima, kas kandideeritakse Euroopa välisteenistuse või Komisjoni poolt pakutavale kohale, lisaks kolm eelistust regiooni / rahvusvahelise organisatsiooni ja töövaldkonna osas.

Suveks selgitavad välisministeerium, EEAS, Euroopa Komisjon ning EL delegatsioonid välja sobilikud kandidaadid ning kava kohaselt võetakse väljavalitutega ühendust juunis.

Lisainfot programmi kohta on võimalik saada Euroopa välisteenistuse kodulehelt.

Viimati uuendatud: 5. Jaanuar 2017

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.